- Convenient storage under stand fits a standard keyboard in both positions.
- Sturdy wood surface holds up to 30 lbs and can accommodate larger monitor bases.
- Lower and wider monitor stand for a subtle lift for larger monitors.
- Easily change heights from high to low with pivoting legs.
<
>
Allsop Dual-height Lo Riser Monitor Stand - Up to 32" Screen Support - 30 lb Load Capacity - Black
5 Stock Available
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Adjustable | Yes |
| Form | Monitor Stand |
| Dimensions | 628.65x63.5x304.8mm |
| Manufacturer | Allsop |
| Number Of Screens/Laptops | One |
| Monitor/Notebook Size | Up to 32in Monitor |
| Maximum Load | 14kg |
| Warranty | 3 Month Warranty |
Product Information
| Brand | Allsop |
| Type | Laptop / Monitor Risers |
Description
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
No Reviews
