‹ Prev
Next ›
American Pride Writing Pad, Legal/wide, 8 1/2 X 11 3/4, White, 50 Sheets, Dozen
4 Stock Available
- U.S. flag headtape.
- Letr-Trim perforated.
- Easy and clean sheet removal.
- Everyday weight paper.
Product Details
General Information
| Front Ruling Type | Legal Ruled |
| Binding Location | Top |
| Number of Sheets | 50 |
| Product Name | American Pride Legal Rule Writing Pad |
| Width | 11.8" |
| Packaged Quantity | 12 / Pack |
| Basis Weight | 16 lb |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
| Features | Ink Resistant ~ Smooth ~ Perforated ~ Acid-free |
| Length | 8.5" |
| Height | 2.38" |
| Manufacturer | TOPS Products |
Product Information
| Brand | TOPS |
| Type | Notebook |
Description
Writing pad features U.S. flag headtape. Letr-Trim perforated. Everyday weight paper.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
No Reviews