‹ Prev
Next ›
Bankers Box Oversized Magazine File Storage Box - Wood Grain, White - Cardboard - 12 / Carton
7 Stock Available
- Premium corrugated construction with glued side panels withstands heavy day-to-day usage.
- Organizes and stores a variety of letter size binders, projects, file folders, catalogs and periodicals.
- Easy to assemble.
- Label area on all sides.
- Shipped flat.
Product Details
General Information
| Product Color | Wood Grain ~ White |
| Product Material | Cardboard |
| Recycled Content | 60% |
| Product Name | Oversized Magazine File Storage Box |
| Width | 4.3" |
| Packaged Quantity | 12 / Carton |
| Post-consumer-waste% | 50% |
| Assembly Required | No |
| Depth | 11.5" |
| Country of Origin | United States/Canada |
| Manufacturer | Fellowes, Inc. |
| Manufacturer Website Address | http://www.fellowes.com |
| Height | 13" |
Product Information
| Brand | Legamaster |
| Type | SmartPhone Holder |
Description
Bankers Box premium corrugated construction with glued side panels withstands heavy day-to-day usage. Organizes and stores a variety of letter size binders, projects, file folders, catalogs, magazines, newspapers and periodicals. Shipped flat, easy to assemble. Label area on all sides. Woodgrain design blends with any decor. Sturdy and durable. Made from corrugated cardboard. Look for other Bankers Box corrugated items to help you will all of your storage needs.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: UBR5716U0106Currently out of Stock
-
Product Code: UBR3463U02063 Stock Available
-
Product Code: DEF63909Currently out of Stock
-
Product Code: DEF6390712 Stock Available
-
Product Code: DBL7706574 Stock Available
-
Product Code: FEL10723Currently out of Stock
-
Product Code: OIC223522 Stock Available
-
Product Code: PAC00132718 Stock Available
-
Product Code: FEL00723100 Stock Available
-
Product Code: FEL33819019 Stock Available
-
Product Code: OIC26082Currently out of Stock
Alternative Products
Reviews
No Reviews