‹ Prev
Next ›
Booklift Copyholder, Plastic, One Book/pad, Platinum
Currently out of Stock
Non-Returnable
- Ideal for e-readers, tablets, planners, large manuals or reference materials.
- Two patented adjustable clips hold pages open at desired location.
- Nine height adjustment positions for a variety of viewing angles.
- Easel-style holder with non-skid base folds flat for easy storage.
- Holds standard letter-size ring binders.
- Supports up to 10 lbs.
Product Details
General Information
| Assembly Required | No |
| Stackable | No |
| Recycled | No |
| Weight (Approximate) | 10.88 oz |
| Width | 11.6" |
| Packaged Quantity | 1 |
| Product Name | Booklift Copyholders |
| Product Material | Plastic |
| Product Color | Platinum |
| Country of Origin | United States |
| Depth | 6" |
| Manufacturer | Fellowes, Inc. |
| Lock | No |
| Manufacturer Website Address | http://www.fellowes.com |
| Height | 9.6" |
| Limited Warranty | 3 Year |
Product Information
| Brand | Fellowes |
| Type | Copy Holder |
Description
Designed for e-readers, tablets, planners, large manuals and reference materials, the BookLift™ Copyholder features two patented adjustable clips to hold pages open at the desired location. The flexible easel design features a non-skid base and offers nine height adjustment positions to provide a variety of viewing angles. Folds flat for compact storage and portability. Holds standard letter-size ring binders. Supports up to 10 lbs.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Reviews
No Reviews