‹ Prev
Next ›
Brother QL Printer File Folder Labels - 3 7/16" Width x 21/32" Length - Rectangle - Direct Thermal - White - Paper - 300 / Roll - 1 Roll
48 Stock Available
- Designed to fit seamlessly with multiple Brother label printers.
- Die-cut to precise measurements so that you can enjoy consistently sized labels for a variety of uses.
- Use these versatile labels for shipping, quality control checks, packages, storage, organization and much more.
- Perfect for large boxes and packages, flat envelopes, shipping needs, as well as archiving and organizing.
Product Details
General Information
| Shape | Rectangle |
| Product Material | Paper |
| Product Color | White |
| Print Technology | Direct Thermal |
| Label Length | 21/32" |
| Label Width | 3 7/16" |
| Product colour | White |
| Print technology | Direct thermal |
| Label size | 17 x 87 mm |
| Labels per pack | 300 pc(s) |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | File Folder Label |
Description
- Die-Cut Paper Labels - 300 labels per roll - Black on White
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews