‹ Prev
Next ›
Business Source Self-Seal 6"x9" Catalog Envelopes - Catalog - 6" Width x 9" Length - 28 lb - Self-sealing - White - Wove - 100 / Box
32 Stock Available
Product Details
General Information
| Mailer/Envelope Type | Catalog |
| Closure Type | Self-sealing |
| Product Color | White |
| Product Name | Self-Seal 6"x9" Catalog Envelopes |
| Packaged Quantity | 100 / Box |
| Country of Origin | United States |
| Mailer/Envelope Length | 9" |
| Mailer/Envelope Width | 6" |
| Manufacturer | Business Source |
| Features | Dust-free |
Product Information
| Brand | Business Source |
| Type | Catalog Envelopes |
Description
Catalog envelopes feature an adhesive strip protected by a removable paper liner. Simply remove the liner and press the flap closed for a quick, clean seal upon contact without moistening. Paper liner keeps adhesive free of dust. Envelopes are made of white wove material. 28 lb.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: QUA544167 Stock Available
-
Product Code: QUA54301Currently out of Stock
-
Product Code: QUA54300Currently out of Stock
-
Product Code: QUA36417Currently out of Stock
-
Product Code: QUA93334Currently out of Stock
-
Product Code: BSN0442628 Stock Available
-
Product Code: BSN044246 Stock Available
Alternative Products
Reviews
No Reviews