- Connect your printer to a wireless network in four simple steps.
- Duplex print up to 22 pages-per-minute with a quick first print of approximately 10.3 seconds (black/color, letter).
- Compact design.
- Print on-the-go with supported mobile apps.
<
>
Canon imageCLASS MF656Cdw Wireless Laser Multifunction Printer - Color - White
Currently out of Stock
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Power Source | AC Supply |
| Maximum Print Resolution (dpi) | 1200 x 1200 |
| Optical Resolution (dpi) | 600 x 600 |
| Multifunction Devices | Copier/Fax/Printer/Scanner |
| Print Color Capability | Color |
| Product Color | White |
| USB | Yes |
| Wireless Print Technology | Canon PRINT Business ~ Apple AirPrint ~ Mopria Print Service |
| Standard Input Media Capacity | 250 sheets |
| Scanner Type | Flatbed |
| Scan Color | Color |
| Copier Type | Flatbed |
| Copy Color | Color |
| Color Cartridge Type | Single Multicolor Cartridge |
| Form Factor | Desktop |
| Display Screen Type | LCD |
| Height | 16.3" |
| Limited Warranty | 3 Year |
| Manufacturer | Canon, Inc |
| Manufacturer Website Address | http://www.usa.canon.com |
| Depth | 18.2" |
| Country of Origin | Vietnam |
| Recommended Use | Plain Paper Print |
| Product Name | imageCLASS MF656Cdw Laser Multifunction Printer |
| Weight (Approximate) | 48.5 lb |
| Width | 17.8" |
| Product Line | imageCLASS |
| Product Model | MF656Cdw |
| Media Type | Plain Paper |
| Operating System Supported |
|
| Package Contents |
|
| Media Handling | 1 x 250 Sheet Standard Cassette ~ 1-Sheet Manual Feed Slot |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Product Information
| Brand | Canon |
| Type | Multifunctional Devices |
Description
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Reviews
No Reviews
