- The perfect choice for home or office.
- Easy-to-read big display.
- Solar Plus Power with battery backup.
<
>
Casio SL300 8-Digit Handheld Calculator - 8 Digits - Battery/Solar Powered - 0.3" Height x 2.8" Width x 4.6" Depth - Silver - 1 Each
Currently out of Stock
Product Details
General Information
| Number of Display Digits | 8 |
| Power Source | Battery/Solar |
| Product Color | Silver |
| Product Name | SL300 8-Digit Handheld Calculator |
| Width | 2.8" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Operations/Functionality |
|
| Manufacturer Website Address | http://www.casio.com |
| Height | 0.3" |
| Manufacturer | Casio Computer Co., Ltd |
| Country of Origin | Philippines |
| Depth | 4.6" |
| Assembly Required | No |
Product Information
| Brand | Casio |
| Type | Calculator |
Description
The perfect choice for home or travel. Easy-to-read big display. Solar Plus power with battery backup.
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews
