‹ Prev
Next ›
Coil-Lock Wirebound Notebooks, Legal/wide, 10 1/2 X 8, White, 70 Sheets
1053 Stock Available
- Classic spiral notebooks come in bright colors.
- Coil-lock wire binding won't snag clothing or scratch desktops.
- Letr-Trim perforated sheets for easy tear off.
- Durable card stock cover coated on one side.
Product Details
General Information
| Binding Type | Wire Bound |
| Number of Sheets | 70 |
| Product Name | Wide Rule 1-subject Spiral Notebook |
| Width | 8" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
| Cover Color | Black ~ Red ~ Blue ~ Green ~ Purple |
| Manufacturer | TOPS Products |
| Features | Perforated ~ Subject ~ Easy Tear ~ Durable Cover |
| Height | 0.25" |
| Length | 10.5" |
Product Information
| Brand | TOPS |
| Type | Notebook |
Description
Oxford Subject Notebooks come in fun, bright colors. A sturdy, snag-resistant coil resists catching on backpacks, papers or clothing. Colors are randomly assigned for each order.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: UNV6641036 Stock Available
-
Product Code: SKU-3059089Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-3059087Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-3045029697 Stock Available
-
Product Code: UNV20940Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-30450261 Stock Available
-
Product Code: MEA450048972 Stock Available
-
Product Code: MEA84002956 Stock Available
-
Product Code: PACPMMK37106DECurrently out of Stock
-
Product Code: PACPMMK37101DE40 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: TOP63795Currently out of Stock
-
Product Code: TOP2533222 Stock Available
-
Product Code: TOP2533056 Stock Available
-
Product Code: TOP2523246 Stock Available
-
Product Code: TOP25230Currently out of Stock
-
Product Code: ROA77501104 Stock Available
-
Product Code: MEA066221497 Stock Available
-
Product Code: JDKE67008135 Stock Available
-
Product Code: SKU-3027462123 Stock Available
-
Product Code: ROA77922213 Stock Available
-
Product Code: ROA77921183 Stock Available
-
Product Code: ROA77332224 Stock Available
Reviews
No Reviews