- Assorted colors include: Yellow, Pink, Salmon, Blue and Green
- Pastel bond paper in assorted colors that's spiral bound and 2-hole punched
- Sheets measure 24"W x 16"H
- Perfect for creating colorful classroom anchor charts
- 25 sheets that are 1-1/2 inch ruled with 3/4" dotted midline and 1/2" skip space on both sides
<
>
Colored Paper Charts,Manuscript Cvr,1-1/2" Rld.,24"x16",Asst
Currently out of Stock
Product Details
General Information
| Number of Sheets | 25 |
| Product Name | Colored Paper Chart Tablet |
| Width | 24" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Height | 0.20" |
| Length | 16" |
| Manufacturer | Pacon Corporation |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
Product Information
| Brand | Pacon |
| Type | Hand Writing Pads |
Description
Traditional chart tablets made with pastel colored bond paper. Each tablet contains assorted colors: Yellow, Pink, Salmon, Blue and Green. Sheets 1-1/2" ruled the long way, spiral bound and 2-hole punched. Includes a 3/4" dotted midline and 1/2" skip space. Recycled and Recyclable. Measures 24" x 16". Includes 25 sheets.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Reviews
No Reviews
