- A must-have for all art and crafts project drawers.
- Thick, rigid, brightly colored stock.
- Perfect for greeting cards, decorations, scrapbooking and more.
<
>
Crayola Construction Paper - Craft Project, School Project, Art - 1.60" Height x 9" Width x 12" Length - Assorted - 1 Pack
23 Stock Available
Product Details
General Information
| Product Color | Assorted |
| Width | 9" |
| Product Name | Construction Paper |
| Packaged Quantity | 240 / Pack |
| Length | 12" |
| Height | 1.60" |
| Manufacturer Website Address | http://www.crayola.com |
| Manufacturer | Crayola, LLC |
| Application/Usage | Craft Project ~ School Project ~ Art |
| Country of Origin | Canada |
Product Information
| Brand | Crayola |
| Type | Craft Materials |
Description
Quality construction paper is a must-have for craft and school projects. This pack includes assorted colors in standard 9" x 12" paper size. Cut, fold and color to create unique artwork.
People who bought this also bought
-
Product Code: SKU-3785572Currently out of Stock
-
Product Code: PACP10307490 Stock Available
-
Product Code: PACP103067135 Stock Available
-
Product Code: PACP10306592 Stock Available
-
Product Code: PACP10295075 Stock Available
-
Product Code: PACP10294920 Stock Available
-
Product Code: PACP66853 Stock Available
-
Product Code: PACP667742 Stock Available
-
Product Code: PACP6676Currently out of Stock
-
Product Code: PACP100597Currently out of Stock
-
Product Code: PACP100595Currently out of Stock
-
Product Code: PACP100592Currently out of Stock
-
Product Code: PACP0094450183 Stock Available
-
Product Code: PACP10304355 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: PAC9907Currently out of Stock
-
Product Code: PAC9207695 Stock Available
-
Product Code: PAC8403479 Stock Available
-
Product Code: PAC8007290 Stock Available
-
Product Code: PAC8003231 Stock Available
-
Product Code: PAC7607294 Stock Available
-
Product Code: PAC7007182 Stock Available
-
Product Code: PAC6703604 Stock Available
-
Product Code: PAC6607224 Stock Available
-
Product Code: PAC6603383 Stock Available
-
Product Code: PAC652670 Stock Available
-
Product Code: PAC6525142 Stock Available
-
Product Code: PAC65075206 Stock Available
-
Product Code: PAC9203997 Stock Available
-
Product Code: PAC8407247 Stock Available
-
Product Code: PAC6707155 Stock Available
Reviews
No Reviews
