- Use for building, mixing, spreading paste and creating craft projects.
<
>
Creativity Street Wood Sticks - Art, Craft - 4.50" Height x 0.37" Width x 4.50" Length - Natural - Wood - 1 Box
452 Stock Available
Product Details
General Information
| Product Color | Natural |
| Width | 0.38" |
| Product Name | Wood Sticks |
| Packaged Quantity | 1000 / Box |
| Application/Usage | Art ~ Craft |
| Country of Origin | China |
| Manufacturer | Dixon Ticonderoga Company |
| Manufacturer Website Address | http://www.dixonticonderoga.com |
| Length | 4.50" |
| Height | 4.50" |
Product Information
| Brand | Creativity Street |
| Type | Craft Tools |
Description
Use for building, mixing, spreading paste and creating craft projects.
People who bought this also bought
-
Product Code: PAC38940194 Stock Available
-
Product Code: PAC3775027 Stock Available
-
Product Code: PAC36450225 Stock Available
-
Creativity Street JumboCraft Sticks - Craft - 750 mil Thickness x 6" Length - Natural - Wood - 1 BoxProduct Code: PAC377601250 Stock Available
Alternative Products
Reviews
No Reviews
