- Pneumatic lift adjusts height with simple foot pedal plate.
- Five star nylon base for stability.
- Easy to clean vinyl.
<
>
Foot Pedal Lab Stool
Currently out of Stock
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Chair/Seat Type | Utility Stool |
| Assembly Required | Yes |
| Product Color | Black ~ Chrome |
| Product Name | Lab Stool with Foot Pedal |
| Width | 24.3" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Country of Origin | Taiwan |
| Depth | 24.3" |
| Manufacturer | Safco Products |
| Manufacturer Website Address | http://www.safcoproducts.com |
| Height | 22" |
| Features | Foot Pedal ~ Mobility ~ Easy Clean |
Product Information
| Brand | QMP |
| Type | Stools |
Description
Pneumatic lift adjusts height with simple foot pedal plate. Five star nylon base for stability. Easy to clean vinyl seat.
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Reviews
No Reviews
