- Speed through multipage documents with the fastest in-class two-sided printing speed.
- Small and compact, this LaserJet can fit almost anywhere.
- Get better range and faster, more reliable connections using dual-band Wi-Fi with self-reset.
- Get started fast with simple setup that guides you through each step with HP Smart app.
- Get high-quality scanning, and share to Dropbox, Google Drive, email, or the cloud from virtually anywhere with HP Smart app.
- Quickly access and print documents and images on your smartphone, from Dropbox and Google Drive.
<
>
HP LaserJet M234dw Wireless Laser Multifunction Printer - Monochrome
Currently out of Stock
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Print Color Capability | Monochrome |
| Maximum Print Resolution (dpi) | 600 x 600 |
| Multifunction Devices | Copier/Printer/Scanner |
| Optical Resolution (dpi) | 600 |
| Power Source | AC Supply |
| Scanner Type | Flatbed/CIS |
| Scan Color | Color |
| USB | Yes |
| Wireless Print Technology | Apple AirPrint ~ HP Smart App ~ Mopria ~ Wi-Fi Direct |
| Standard Input Media Capacity | 150 sheets |
| Copy Color | Monochrome |
| Copier Type | Flatbed |
| ISO Mono Print Speed (ipm) | 19 |
| Form Factor | Desktop |
| Display Screen Type | LCD |
| Height | 9.5" |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com |
| Depth | 11.8" |
| Weight (Approximate) | 16.8 lb |
| Width | 14.5" |
| Recommended Use | Plain Paper Print |
| Product Name | LaserJet MFP M234dw Printer |
| Media Type | Plain Paper ~ Envelope ~ Laser Paper ~ Rough Paper ~ Vellum ~ Label ~ Card Stock ~ Postcard |
| Media Handling | 1 x Input Tray - 150 Sheet Capacity ~ 1 x Output Tray - 100 Sheet Capacity |
| Product Line | LaserJet |
| Product Model | M234dw |
Product Information
| Brand | Hewlett Packard |
| Type | Multifunctional Devices |
Description
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Reviews
No Reviews
