- Support your business workteam with this compact, high-performing, color printer, ideal for up to 10 users.
- Step up your workflow with blazing fast speed to meet high-demand environments.
- Look professional on every page with high-quality printing, true-to-life colors and sharp details.
- Centralize your print fleet management. HP Web Jetadmin easily adds and updates devices, solutions, and policies.
<
>
HP LaserJet Pro 4200 4201dn Desktop Wired Laser Printer - Color
Currently out of Stock
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Standard Input Media Capacity | 300 Sheets |
| USB | Yes |
| Recommended Use | Plain Paper Print |
| Print Color Capability | Color |
| Number of Input/Multipurpose Trays Installed | 2 |
| Power Source | AC Supply |
| Connectivity Technology | Wired |
| Form Factor | Desktop |
| Display Screen Type | LCD |
| Height | 11.3" |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Depth | 16.8" |
| Media Type | Plain Paper ~ Postcard ~ Envelope ~ Glossy Photo Paper ~ Bond Paper ~ Brochure Paper ~ Color Paper ~ Letterhead ~ Glossy Paper ~ Photo Paper ~ Preprinted Paper ~ Pre-punched Paper ~ Recycled Paper ~ Rough Paper ~ Label |
| Product Line | LaserJet Pro |
| Product Model | 4201dn |
| Product Name | Color LaserJet Pro 4201dn Printer |
| Software Included |
HP Printer Software |
| Wireless Print Technology | HP Smart App ~ Apple AirPrint ~ Mopria |
| Weight (Approximate) | 35.9 lb |
| Width | 16.6" |
Product Information
| Brand | Hewlett Packard |
| Type | Laser Printer |
Description
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews
