‹ Prev
Next ›
HSM Executive Shred Console 36"
Currently out of Stock
Non-Returnable
Product Details
General Information
| Product Name | Executive Security Console |
| Weight (Approximate) | 48 lb |
| Width | 20" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Manufacturer Website Address | http://www.hsm.us |
| Manufacturer | HSM GmbH + Co. KG |
| Height | 36" |
| Assembly Required | No |
| Depth | 15.8" |
| Country of Origin | Canada |
| Compatibility | LEED and Carb 2 |
Product Information
| Brand | HSM |
| Type | Accessories |
Description
Executive Security Console features an anti-phishing paper deflector to heighten the security of the container. Wall-hugging bag design reduces the chance of paper collecting at the bottom of the unit. Ergonomic and efficient space design makes this a high-quality cost-effective solution to collecting confidential documents that need to be shredded.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Reviews
No Reviews