‹ Prev
Next ›
HSM ProfiPack C400 - for shredding Cardboard - 16.34" Throat - Gray
Ships 2-3 Business Days
Currently out of Stock
Non-Returnable
Product Details
General Information
| Product Color | Gray |
| Noise Level Without Load | 70 dB |
| Depth | 15.6" |
| Manufacturer | HSM GmbH + Co. KG |
| Manufacturer Website Address | http://www.hsm.us |
| Height | 14.8" |
| Features | LED Indicator ~ Wear Resistant ~ Durable ~ Quiet Operation |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Model | C400 |
| Width | 24" |
| Shredding Item | Cardboard |
| Product Name | ProfiPack C400 |
Product Information
| Brand | HSM |
| Type | Industrial Shredder |
Description
HSM ProfiPack 400 Tabletop Single-Layer Cardboard Converter (Shred Capacity: 1 Layer of Cardboard) (Throat: 16.3") (Motor: 1400W) (Power: 120V/60Hz)
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews