‹ Prev
Next ›
Laminating Pouches,Menu Size,5mil,100pk
12 Stock Available
- Quality laminating pouches provide clarity and durability.
- Preserve and protect important documents.
- Photo safe materials and dry erase friendly.
- Compatible with all thermal laminators.
Product Details
General Information
| Laminating Sheet Height | 17.50" |
| Laminating Sheet Thickness | 5 mil |
| Laminating Sheet Width | 11.50" |
| Product Color | Clear |
| Surface Finish | Glossy |
| Sheet Size Supported | Menu - 11.50" Width x 17.50" Length |
| Product Name | Menu Size Thermal Laminating Pouches |
| Packaged Quantity | 100 / Pack |
| Features | Photo-safe ~ Durable |
| Manufacturer Website Address | http://www.fellowes.com |
| Manufacturer | Fellowes, Inc. |
| Assembly Required | No |
| Application/Usage | Document ~ Menu |
| Country of Origin | Vietnam |
Product Information
| Brand | Fellowes |
| Type | Laminating Pouch |
Description
Fellowes thermal laminating pouches are designed with quality photo safe materials providing excellent clarity and durability to preserve and protect important documents. These pouches are dry erase friendly and compatible with all thermal laminator brands. Perfect to use in the office, home office, school, or wherever you have lamination needs. Keeps your important paper protected and looking very professional. Look for other laminating products from Fellowes.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: UNV846807 Stock Available
-
Product Code: SKU-3060247Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-3060245Currently out of Stock
-
Product Code: FEL5203424 Stock Available
-
Product Code: FEL5203359 Stock Available
-
Product Code: FEL5203110 Stock Available
-
Product Code: FEL5201613 Stock Available
-
Product Code: FEL5201041 Stock Available
-
Product Code: FEL5245528 Stock Available
-
Product Code: FEL5208301Currently out of Stock
-
Product Code: FEL52059Currently out of Stock
-
Product Code: FEL52058Currently out of Stock
-
Product Code: FEL5204218 Stock Available
-
Product Code: FEL5204121 Stock Available
-
Product Code: FEL574340140 Stock Available
Alternative Products
Reviews
No Reviews