<
>
Lorell Bailey High-Back Multi-Task Chair - Gray Seat Color - Acrylic Seat Material - Black Frame Color - 1 Each
4 Stock Available
Product Details
General Information
| Assembly Required | Yes |
| Chair/Seat Type | Task Chair |
| Maximum Load Capacity | 250 lb |
| Product Name | Bailey High-Back Multi-Task Chair |
| Width | 26.9" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Country of Origin | Taiwan |
| Depth | 28" |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
| Manufacturer | Lorell |
| Height | 44" |
| Features | Tilt Tension ~ Abrasion Resistant ~ Asynchronous Tilt ~ Posture Lock ~ Back Height Adjustment |
Product Information
| Brand | QMP |
| Type | Office Chairs |
Description
People who bought this also bought
-
Product Code: LLR66125Currently out of Stock
-
Product Code: BOP6566AMBKCurrently out of Stock
-
Product Code: BOPB426BKCurrently out of Stock
-
Product Code: HONNR11SAMU10BT1 Stock Available
-
Product Code: HONI2UL2FU10TK3 Stock Available
-
Product Code: HONI2UL2AU10TKCurrently out of Stock
-
Product Code: HONI2MRL2AU10TKCurrently out of Stock
-
Product Code: HONSVR1AOUR10TKCurrently out of Stock
-
Product Code: HONSVR1AIUR10TKCurrently out of Stock
-
Product Code: HONSVM1ALUR10TKCurrently out of Stock
-
Product Code: HONIW104UR10Currently out of Stock
-
Product Code: HONIW103UR10Currently out of Stock
-
Product Code: HONIT105UR10Currently out of Stock
-
Product Code: HONI2M2AFU10ATKCurrently out of Stock
-
Product Code: HONI2M2ACU10ATKCurrently out of Stock
-
Product Code: HONI2M2AMLU10TKCurrently out of Stock
-
Product Code: HONCMY1AUR101 Stock Available
-
Product Code: LLR6615313 Stock Available
-
Product Code: LLR6612813 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: OSP5500DR1073 Stock Available
-
Product Code: LLR86209106Currently out of Stock
-
Product Code: LLR86209105Currently out of Stock
-
Product Code: LLR86209103Currently out of Stock
-
Product Code: LLR86209102Currently out of Stock
-
Product Code: LLR86209101Currently out of Stock
-
Product Code: LLR86209077Currently out of Stock
-
Product Code: LLR86209076Currently out of Stock
-
Product Code: LLR86209075Currently out of Stock
-
Product Code: LLR86209073Currently out of Stock
-
Product Code: LLR86209071Currently out of Stock
-
Product Code: LLR86209069Currently out of Stock
-
Product Code: LLR8110334 Stock Available
-
Product Code: LLR811012 Stock Available
Additional Documentation
Reviews
No Reviews
