<
>
Lorell Executive Mesh High-back Swivel Chair - Canyon Nutmeg Seat Color - Vinyl Seat Material - Black Back Color - Mesh Back Material - High Back - Armrest - 1 Each
Currently out of Stock
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Chair/Seat Type | Executive Chair |
| Assembly Required | Yes |
| Armrest | Yes |
| Maximum Load Capacity | 250 lb |
| Product Name | Executive Mesh High-back Swivel Chair |
| Width | 28.5" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Country of Origin | Taiwan |
| Depth | 28.5" |
| Manufacturer | Lorell |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
| Features | Tilt Tension |
| Height | 45" |
Product Information
| Brand | Lorell |
| Type | Chair |
Description
People who bought this also bought
-
Product Code: LLR86245105 Stock Available
-
Product Code: BOPB8871BKGYCurrently out of Stock
-
Product Code: BOPB8551BKCurrently out of Stock
-
Product Code: EUTFM4080103Currently out of Stock
-
Product Code: EUTFM4080102Currently out of Stock
-
Product Code: EUTFM4080077Currently out of Stock
-
Product Code: EUTFM4080076Currently out of Stock
-
Product Code: EUTFM4080073Currently out of Stock
-
Product Code: EUTFM4080071Currently out of Stock
-
Product Code: EUTFM4080069Currently out of Stock
-
Product Code: EUTFM4080010Currently out of Stock
-
Product Code: EUTFM4080008Currently out of Stock
-
Product Code: EUTFM4080007Currently out of Stock
-
Product Code: EUT498SL106Currently out of Stock
-
Product Code: EUT498SL105Currently out of Stock
-
Product Code: EUT498SL103Currently out of Stock
-
Product Code: EUT498SL102Currently out of Stock
-
Product Code: EUT498SL077Currently out of Stock
-
Product Code: EUT498SL076Currently out of Stock
-
Product Code: EUT498SL073Currently out of Stock
-
Product Code: EUT498SL071Currently out of Stock
-
Product Code: EUT498SL069Currently out of Stock
-
Product Code: EUT498SL010Currently out of Stock
-
Product Code: EUT498SL009Currently out of Stock
-
Product Code: EUT498SL008Currently out of Stock
-
Product Code: NTF1580Y2A8S116Currently out of Stock
-
Product Code: NTF1580Y2A8S115Currently out of Stock
-
Product Code: NTF1580Y2A8S114Currently out of Stock
-
Product Code: NTF1580Y2A8S113Currently out of Stock
-
Product Code: NTF1580Y2A8S111Currently out of Stock
-
Product Code: EUT498SL007Currently out of Stock
-
Product Code: BOPB8871BKCurrently out of Stock
-
Product Code: HONIE102UR10Currently out of Stock
-
Product Code: BOPB696CRBGY1 Stock Available
-
Product Code: BOPB696CGYCurrently out of Stock
-
Product Code: BSXVL601VA102 Stock Available
-
Product Code: BVM7551ECurrently out of Stock
-
Product Code: BVM7550ECurrently out of Stock
-
Product Code: BVM7501DCurrently out of Stock
-
Product Code: BVM7501BLKCurrently out of Stock
-
Product Code: BVM7500DCurrently out of Stock
-
Product Code: BVM7500BLKCurrently out of Stock
-
Product Code: BVM6501BKVCurrently out of Stock
-
Product Code: BVM6500BKVCurrently out of Stock
Alternative Products
-
Product Code: EUT498SL106Currently out of Stock
-
Product Code: EUT498SL105Currently out of Stock
-
Product Code: EUT498SL103Currently out of Stock
-
Product Code: EUT498SL077Currently out of Stock
-
Product Code: EUT498SL076Currently out of Stock
-
Product Code: EUT498SL073Currently out of Stock
-
Product Code: EUT498SL071Currently out of Stock
-
Product Code: EUT498SL069Currently out of Stock
-
Product Code: EUT498SL010Currently out of Stock
-
Product Code: EUT498SL009Currently out of Stock
-
Product Code: EUT498SL008Currently out of Stock
-
Product Code: LLR8620529Currently out of Stock
-
Product Code: LLR8620528Currently out of Stock
-
Product Code: LLR8620527Currently out of Stock
-
Product Code: LLR8620526Currently out of Stock
-
Product Code: EUT498SL007Currently out of Stock
-
Product Code: HONIE102UR10Currently out of Stock
-
Product Code: BOPB696CRBGY1 Stock Available
-
Product Code: BOPB696CGYCurrently out of Stock
-
Product Code: BSXVL601VA102 Stock Available
-
Product Code: BVM7551ECurrently out of Stock
-
Product Code: BVM7550ECurrently out of Stock
-
Product Code: BVM7501BLKCurrently out of Stock
-
Product Code: BVM7500BLKCurrently out of Stock
Reviews
No Reviews
