<
>
Lorell Executive Mesh Mid-Back Office Chair - Black Seat Color - Fabric Seat Material - Black Back Color - 5-star Base - 1 Each
Currently out of Stock
Product Details
General Information
| Chair/Seat Type | Executive Chair |
| Base Shape | 5-star |
| Assembly Required | Yes |
| Maximum Load Capacity | 275 lb |
| Seat Feature | Padded ~ Upholstered ~ Height Adjustment |
| Product Name | Executive Mesh Mid-Back Office Chair |
| Width | 28" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Height | 28.5" |
| Features | Comfortable ~ Padded Armrest ~ Tilt Tension ~ Breathable ~ Handle ~ Tension Control |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
| Manufacturer | Lorell |
| Depth | 25.8" |
| Country of Origin | China |
Product Information
| Brand | Lorell |
| Type | Chair |
Description
People who bought this also bought
Alternative Products
-
Product Code: EUTMM950035Currently out of Stock
-
Product Code: EUTMM950033Currently out of Stock
-
Product Code: EUTMM950032Currently out of Stock
-
Product Code: EUTMM950031Currently out of Stock
-
Product Code: EUTMM950029Currently out of Stock
-
Product Code: EUTMM950026Currently out of Stock
-
Product Code: EUTFM408085Currently out of Stock
-
Product Code: EUTFM408066Currently out of Stock
-
Product Code: EUTFM408064Currently out of Stock
-
Product Code: EUTFM408051Currently out of Stock
-
Product Code: EUTFM408050Currently out of Stock
-
Product Code: EUTFM408049Currently out of Stock
-
Product Code: EUTFM408048Currently out of Stock
-
Product Code: EUTFM408047Currently out of Stock
-
Product Code: EUTFM408045Currently out of Stock
-
Product Code: EUTFM408044Currently out of Stock
-
Product Code: EUTFM408043Currently out of Stock
-
Product Code: EUTFM408042Currently out of Stock
-
Product Code: EUTFM408041Currently out of Stock
-
Product Code: EUTFM408035Currently out of Stock
-
Product Code: EUTFM408034Currently out of Stock
-
Product Code: EUTFM408033Currently out of Stock
-
Product Code: EUTFM408032Currently out of Stock
-
Product Code: EUTFM408031Currently out of Stock
-
Product Code: EUTFM408030Currently out of Stock
-
Product Code: EUTFM408029Currently out of Stock
-
Product Code: EUTFM408028Currently out of Stock
-
Product Code: EUTFM408026Currently out of Stock
-
Product Code: EUTFM408004Currently out of Stock
-
Product Code: EUTFM408003Currently out of Stock
-
Product Code: EUTFM408002Currently out of Stock
-
Product Code: EUTFM408001Currently out of Stock
Additional Documentation
Reviews
No Reviews
