<
>
Lorell Horizontal Mesh High-Back Conference Chair - Black Seat Color - Fabric, Molded Foam Seat Material - Mesh Back Material - High Back - 1 Each
5 Stock Available
Product Details
General Information
| Assembly Required | No |
| Chair/Seat Type | Executive Chair |
| Maximum Load Capacity | 275 lb |
| Seat Feature | Upholstered |
| Product Name | Horizontal Mesh High-Back Conference Chair |
| Width | 27" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
| Manufacturer | Lorell |
| Features | Gas Lift ~ Synchro Tilt ~ Tilt Tension ~ Adjustable Tilt |
| Height | 43" |
| Country of Origin | China |
| Depth | 25.5" |
Product Information
| Brand | QMP |
| Type | Office Chairs |
Description
People who bought this also bought
Alternative Products
-
Product Code: EUTMM950035Currently out of Stock
-
Product Code: EUTMM950033Currently out of Stock
-
Product Code: EUTMM950032Currently out of Stock
-
Product Code: EUTMM950031Currently out of Stock
-
Product Code: EUTMM950029Currently out of Stock
-
Product Code: EUTMM950026Currently out of Stock
-
Product Code: EUTFM408051Currently out of Stock
-
Product Code: EUTFM408049Currently out of Stock
-
Product Code: EUTFM408048Currently out of Stock
-
Product Code: EUTFM408047Currently out of Stock
-
Product Code: EUTFM408045Currently out of Stock
-
Product Code: EUTFM408044Currently out of Stock
-
Product Code: EUTFM408043Currently out of Stock
-
Product Code: EUTFM408042Currently out of Stock
-
Product Code: EUTFM408041Currently out of Stock
-
Product Code: EUTFM408035Currently out of Stock
-
Product Code: EUTFM408034Currently out of Stock
-
Product Code: EUTFM408033Currently out of Stock
-
Product Code: EUTFM408032Currently out of Stock
-
Product Code: EUTFM408031Currently out of Stock
-
Product Code: EUTFM408004Currently out of Stock
-
Product Code: EUTFM408003Currently out of Stock
-
Product Code: EUTFM408002Currently out of Stock
-
Product Code: LLR855612 Stock Available
Reviews
No Reviews
