<
>
Lorell Mesh Mid-Back Task Chair - Black Seat Color - Leather Seat Material - 5-star Base - Black - 1 Each
Currently out of Stock
Product Details
General Information
| Color Family | Black |
| Base Shape | 5-star |
| Chair/Seat Type | Task Chair |
| Assembly Required | Yes |
| Maximum Load Capacity | 250 lb |
| Product Color | Black |
| Seat Feature | Height Adjustment |
| Product Name | Mesh Mid-Back Task Chair |
| Width | 25.2" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Depth | 26.2" |
| Country of Origin | China |
| Height | 41.5" |
| Features | Tilt Tension |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
| Manufacturer | Lorell |
Product Information
| Brand | Lorell |
| Type | Chair |
Description
People who bought this also bought
-
Product Code: NTF2360Y2A8BL10Currently out of Stock
-
Product Code: NTF2360Y2A8BL09Currently out of Stock
-
Product Code: NTF2360Y2A8BL08Currently out of Stock
-
Product Code: NTF2360Y2A8BL07Currently out of Stock
-
Product Code: NTF2360Y2A8BL05Currently out of Stock
-
Product Code: NTF2360Y2A8BL03Currently out of Stock
-
Product Code: NTF2360Y2A8BL02Currently out of Stock
-
Product Code: NTF2360Y2A8BL01Currently out of Stock
-
Product Code: NTF2360S2A8BL10Currently out of Stock
-
Product Code: NTF2360S2A8BL09Currently out of Stock
-
Product Code: NTF2360S2A8BL08Currently out of Stock
-
Product Code: NTF2360S2A8BL07Currently out of Stock
-
Product Code: NTF2360S2A8BL05Currently out of Stock
-
Product Code: NTF2360S2A8BL03Currently out of Stock
-
Product Code: NTF2360S2A8BL02Currently out of Stock
-
Product Code: NTF2360S2A8BL01Currently out of Stock
-
Product Code: EUT4980263Currently out of Stock
-
Product Code: SAF3503BL1 Stock Available
-
Product Code: SAF3502BL4 Stock Available
-
Product Code: HON5713SB11T3 Stock Available
-
Product Code: HON5711SB11T3 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews
