<
>
Lorell Ratchet Back Mesh Mid-Back Stool - Black Seat Color - Fabric Seat Material - Black Back Color - Mesh Back Material - 5-star Base - Black - 1 Each
Currently out of Stock
Product Details
General Information
| Base Shape | 5-star |
| Chair/Seat Type | Task Chair |
| Color Family | Black |
| Assembly Required | Yes |
| Maximum Load Capacity | 250 lb |
| Product Color | Black |
| Seat Feature | Padded ~ Height Adjustment |
| Product Name | Ratchet Back Mesh Mid-Back Stool |
| Width | 26" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Country of Origin | Taiwan |
| Depth | 23.6" |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
| Manufacturer | Lorell |
| Features | Ratchet Back ~ Breathable ~ Comfortable ~ Foot Ring ~ Back Height Adjustment |
| Height | 53" |
Product Information
| Brand | QMP |
| Type | Stools |
Description
People who bought this also bought
-
Product Code: EUTFLEXYCurrently out of Stock
-
Product Code: NPRCH305FNGYCurrently out of Stock
-
Product Code: NPRCH301MABK111 Stock Available
-
Product Code: HONCMZ1ACU101 Stock Available
-
Product Code: HONIWMRAK20C98BCurrently out of Stock
-
Product Code: HONIWMRAK20C84BCurrently out of Stock
-
Product Code: HONIWMRAK20C67BCurrently out of Stock
-
Product Code: HONIWMRAK20C49BCurrently out of Stock
-
Product Code: HONIWMRAK20C47BCurrently out of Stock
-
Product Code: HONIWMRAK20C22BCurrently out of Stock
-
Product Code: HONIWMRAK20C19BCurrently out of Stock
-
Product Code: HONIWMMKD2FC10DCurrently out of Stock
-
Product Code: HONITLMKD1MC84BCurrently out of Stock
-
Product Code: HONITLMKD1MC67BCurrently out of Stock
-
Product Code: HONITLMKD1MC49BCurrently out of Stock
-
Product Code: HONITLMKD1MC47BCurrently out of Stock
-
Product Code: HONITLMKD1MC22BCurrently out of Stock
-
Product Code: HONITLMKD1MC19BCurrently out of Stock
-
Product Code: HONITLMKD1MC10BCurrently out of Stock
-
Product Code: HONNR12SAFC19DWCurrently out of Stock
-
Product Code: HONNR12SAMC10BTCurrently out of Stock
-
Product Code: HONCMY1ACU103 Stock Available
-
Product Code: HONSVTM2FCP82DWCurrently out of Stock
-
Product Code: HONSVTM2FCP46DWCurrently out of Stock
-
Product Code: HONSVTM2FCP22DWCurrently out of Stock
-
Product Code: HONSVTM2FCP19DWCurrently out of Stock
-
Product Code: HONSVTM2FCP10DW18 Stock Available
-
Product Code: HONI2L1AMLC22TKCurrently out of Stock
-
Product Code: HONCMZ1ACU22Currently out of Stock
-
Product Code: HONCMZ1ACU19Currently out of Stock
-
Product Code: HONCMZ1ACU84Currently out of Stock
-
Product Code: HONCMZ1ACU49Currently out of Stock
-
Product Code: HONCMZ1ACU47Currently out of Stock
-
Product Code: HONCMY1ACU84Currently out of Stock
-
Product Code: HONCMZ1ACU98Currently out of Stock
-
Product Code: HONI2L1AMLC84TKCurrently out of Stock
-
Product Code: HONI2L1AMLC67TKCurrently out of Stock
-
Product Code: HONI2L1AMLC49TKCurrently out of Stock
-
Product Code: HONI2L1AMLC47TKCurrently out of Stock
-
Product Code: HONI2L1AMLC19TKCurrently out of Stock
-
Product Code: BSXVL511LH10Currently out of Stock
-
Product Code: HONI2L1AMLC98TKCurrently out of Stock
Alternative Products
-
Product Code: HONIWMRAK20C98BCurrently out of Stock
-
Product Code: HONIWMRAK20C84BCurrently out of Stock
-
Product Code: HONIWMRAK20C67BCurrently out of Stock
-
Product Code: HONIWMRAK20C49BCurrently out of Stock
-
Product Code: HONIWMRAK20C47BCurrently out of Stock
-
Product Code: HONIWMRAK20C22BCurrently out of Stock
-
Product Code: HONIWMRAK20C19BCurrently out of Stock
-
Product Code: EUTMT940085Currently out of Stock
-
Product Code: EUTMT940084Currently out of Stock
-
Product Code: EUTMT940067Currently out of Stock
-
Product Code: EUTMT940066Currently out of Stock
-
Product Code: EUTMT940044Currently out of Stock
-
Product Code: EUTMT940041Currently out of Stock
-
Product Code: EUTMT940035Currently out of Stock
-
Product Code: EUTMT940033Currently out of Stock
-
Product Code: EUTMT940032Currently out of Stock
-
Product Code: EUTMT940031Currently out of Stock
-
Product Code: EUTMT940030Currently out of Stock
-
Product Code: EUTMT940029Currently out of Stock
-
Product Code: EUTMT940028Currently out of Stock
-
Product Code: EUTMT940026Currently out of Stock
-
Product Code: EUTMT940004Currently out of Stock
-
Product Code: EUTMT940003Currently out of Stock
-
Product Code: LLR62008112 Stock Available
Additional Documentation
Reviews
No Reviews
