‹ Prev
Next ›
Numbering Stamp, Pre-Inked, Lg, 5/32"x1-1/2", Black
Currently out of Stock
Non-Returnable
Product Details
General Information
| Recycled | No |
| Country of Origin | Japan |
| Impression Color | Black |
| Re-inkable | Yes |
| Impression Width | 0.16" |
| Impression Length | 1.50" |
| Impression Type | Number Stamp |
| Manufacturer Website Address | http://www.shachihata.co.jp/english/ |
| Manufacturer | Shachihata, Inc |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Name | Number Stamp |
| Weight (Approximate) | 4.48 oz |
| Additional Warranty Information |
Shachihata Inc. guarantees Xstamper stamps against defects in workmanship and materials under normal usage, with proper care and re-inking, for as long as you own your stamp. Shachihata Inc. shall not be liable for any defects or damage caused by the use of refill ink that is not Xstamper Refill Ink. In the event defects should occur, we will repair or replace the defective stamp with a stamp of identical size and impression without charge, within 30 days of receipt of the defective stamp. |
Product Information
| Brand | Xstamper |
| Type | Self-inking Stamp |
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Reviews
No Reviews