- Features a low-profile metal clip to save your documents and a hang hole to conveniently store when not in use.
- Designed to use on work site or for school applications.
- Letter size plastic clipboard offers smooth writing surface.
<
>
Officemate Low-profile Clip Plastic Clipboard - 8 1/2" x 11" Sheet Size - Acrylic - Blue - 1 Each
30 Stock Available
Product Details
General Information
| Product Color | Blue |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Clip Material | Metal |
| Board Material | Acrylic |
| Country of Origin | China |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Manufacturer Website Address | http://www.officemate.com |
| Manufacturer | Officemate, LLC |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 11" Length |
| Product Name | Low-profile Clip Plastic Clipboard |
| Recycled Content | 0% Plastic |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Width | 9" |
| Height | 12.5" |
Product Information
| Brand | Officemate |
| Type | Clipboard |
Description
People who bought this also bought
-
Product Code: SAU2354041 Stock Available
-
Product Code: SAU2254021 Stock Available
-
Product Code: BSN01858BX275 Stock Available
-
Product Code: BSN018583320 Stock Available
-
Product Code: OIC8310361 Stock Available
-
Product Code: BSN16506BX37 Stock Available
-
Product Code: BSN16506465 Stock Available
Alternative Products
Reviews
No Reviews
