- Brilliantly colored on both sides for projects with real impact.
- Great for construction, mats, block printing, painting, markers, stenciling and posters.
- Smooth uniform finish on front and back.
<
>
Pacon Railroad Board - Art Project, Mat, Painting, Marker, Poster, Stenciling, Block Printing, Mounting - 22" Height x 28" Width x 1" Length - Brown - 1 Carton
30 Stock Available
Product Details
General Information
| Product Color | Brown |
| Width | 28" |
| Product Line | Railroad |
| Product Name | Railroad Board |
| Packaged Quantity | 25 / Carton |
| Application/Usage | Art Project ~ Mat ~ Painting ~ Marker ~ Poster ~ Stenciling ~ Block Printing ~ Mounting |
| Country of Origin | United States |
| Height | 22" |
| Length | 1" |
| Manufacturer | Dixon Ticonderoga Company |
| Manufacturer Website Address | http://www.dixonticonderoga.com |
Product Information
| Brand | Pacon |
| Type | Craft Materials |
Description
Brilliantly colored on both sides. Great for art projects, mats, mounting, block printing, painting, markers, stenciling and posters. Smooth finish on front and back.
People who bought this also bought
-
Product Code: PACP55001Currently out of Stock
-
Product Code: PACP549917 Stock Available
-
Product Code: PACP549816 Stock Available
-
Product Code: PACP5395Currently out of Stock
-
Product Code: GEO24759Currently out of Stock
-
Product Code: GEO24756Currently out of Stock
-
Product Code: GEO24450BCurrently out of Stock
-
Product Code: PAC5481133 Stock Available
-
Product Code: PAC170934 Stock Available
-
Product Code: PAC104225367 Stock Available
-
Product Code: PAC10415975 Stock Available
-
Product Code: PAC7634742 Stock Available
-
Product Code: PAC54872Currently out of Stock
-
Product Code: PAC546065 Stock Available
-
Product Code: PAC5460547 Stock Available
-
Product Code: PAC5460223 Stock Available
-
Product Code: PAC5448123 Stock Available
-
Product Code: PAC5420257 Stock Available
-
Product Code: PAC5417Currently out of Stock
-
Product Code: PAC5411110 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: PACCAR1384121 Stock Available
-
Product Code: PAC5465133 Stock Available
-
Product Code: PAC555417 Stock Available
-
Product Code: PAC5487161 Stock Available
-
Product Code: PAC548219 Stock Available
-
Product Code: PAC5475115 Stock Available
-
Product Code: PAC5466150 Stock Available
-
Product Code: PAC5461155 Stock Available
Reviews
No Reviews
