‹ Prev
Next ›
Phoenix World Class Lateral File - 4-Drawer - 31" x 23.6" x 54.7" - 4 x Drawer(s) for File - Lateral - Fire Resistant, Explosion Resistant, Impact Resistant, Security Lock - Light Gray
Ships 2-3 Business Days
Currently out of Stock
Non-Returnable
Product Details
General Information
| Assembly Required | No |
| Media Orientation Supported | Lateral |
| Product Color | Light Gray |
| Total Number of Drawers | 4 |
| Product Name | World Class Lateral File - 4-Drawer |
| Width | 31" |
| Manufacturer Website Address | http://www.phoenixsafeusa.com |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Application/Usage | File Storage |
| Depth | 23.6" |
| Country of Origin | South Korea |
| Manufacturer | Phoenix Safe International, LLC |
| Drawer Type | File |
| Features | Fire Resistant ~ Explosion Resistant ~ Impact Resistant ~ Security Lock |
| Height | 54.7" |
| Limited Warranty | 5 Year |
Product Information
| Brand | Phoenix |
| Type | Accessories |
Alternative Products
Reviews
No Reviews