‹ Prev
Next ›
Replacement Cutter Cartridge For Eps11hc Sharpeners
Currently out of Stock
- 10x longer life than single-blade models.
- Tool-free cutter cartridge replacement.
Product Details
General Information
| Assembly Required | No |
| Recycled | No |
| Country of Origin | China |
| Height | 3.2" |
| Length | 0.3" |
| Manufacturer | Amax Inc |
| Manufacturer Website Address | http://www.amaxproducts.com |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Color | Stainless Steel |
| Product Model | EPS11-K |
| Product Name | EPS11HC Replacement Cutter Cartridge |
| Compatibility |
Stanley-Bostitch QuietSharp Glow EPS11HC Classroom Electric Pencil Sharpener |
| Weight (Approximate) | 4.48 oz |
| Width | 2.4" |
Product Information
| Brand | BOSTITCH |
| Type | Pencil Sharpeners |
Description
Easily replace the cutter for your Bostitch Quietsharp™ Glow pencil sharpener with this part! No tools required! Why purchase a new sharpener when swapping the cutter makes it like new again?
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Reviews
No Reviews