‹ Prev
Next ›
Roaring Spring NY State Regency Exam Paper
Ships in 6-10 Business Days
Currently out of Stock
Non-Returnable
- Both sides are ruled for plenty of room to write.
- Smooth paper for easy writing.
- Horizontal blue lines to keep your writing neat.
- Required for New York State Regents exam.
Product Details
General Information
| Number of Sheets | 250 |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Packaged Quantity | 10 / Carton |
| Product Name | NY State Regency Exam Paper |
| Width | 8" |
| Height | 2" |
| Length | 10" |
| Features | Poly Wrapped |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
| Basis Weight | 20 lb |
| Country of Origin | United States |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Hand Writing Pads |
Description
Specifically printed for use on New York State Regency placement tests. The "plain" format features horizontal blue lines and blue margin only. Sheets are smooth, 20 lb white, offset writing paper. Each one is folded to a finished size of 8" x 10".
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: PACZP261223 Stock Available
-
Product Code: ROA77609CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA77608CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA77516CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA77511CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA77510CSCurrently out of Stock
-
Product Code: PAC242234 Stock Available
-
Product Code: PAC242115 Stock Available
-
Product Code: PAC241819 Stock Available
-
Product Code: PACZP261153 Stock Available
-
Product Code: PACZP2413204 Stock Available
-
Product Code: PAC242050 Stock Available
Alternative Products
Reviews
No Reviews