‹ Prev
Next ›
Rubbermaid Commercial Slim Jim Recycling Container Combo Tops - Rectangular - Blue - 4 / Carton
Currently out of Stock
Product Details
General Information
| Product Color | Blue |
| Shape | Rectangular |
| Width | 20.4" |
| Product Name | Slim Jim Recycling Container Combo Tops |
| Packaged Quantity | 4 / Carton |
| Assembly Required | No |
| Application/Usage | Recycling Container |
| Depth | 11.3" |
| Country of Origin | United States |
| Features | Interchangeable |
| Height | 2.8" |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
| Manufacturer Website Address | http://www.rubbermaidcommercial.com |
Product Information
| Brand | Rubbermaid Commercial |
| Type | Container Lid |
Description
Interchangeable, color-coded top promotes recycling and improves productivity. Lid is one of the Rubbermaid Slim Jim Single Stream Recycling Tops for Slim Jim Containers (sold separately). Different-colored lids indicate which kind of refuse the attached container will accept. This slotted top is blue to encourage paper recycling.
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Reviews
No Reviews