‹ Prev
Next ›
Bamboo Suggestion Box, 10 X 8 X 14, Cherry
Currently out of Stock
Non-Returnable
- Get suggestions, ideas and recommendations with a look that is natural to every environment.
- Clear acrylic display allows cusotmization of the message and fits 8 1/2" x 5 1/2" paper size.
- Side compartment stores pens and suggestions cards.
- Lockable box comes with two keys.
- 25 suggestion cards and wall mounting hardware included.
Product Details
General Information
| Product Color | Cherry |
| Recycled | No |
| Brand Name | Safco |
| Case Style | Box |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Name | Bamboo Suggestion Box |
| Features | Lockable |
| Manufacturer Website Address | http://www.safcoproducts.com |
| Manufacturer | Safco Products |
| Country of Origin | China |
| Exterior Material | Bamboo ~ Acrylic |
| Height | 14" |
| Width | 10" |
| Weight (Approximate) | 4 lb |
| Application/Usage | Suggestion Card ~ Pen/Pencil |
| Depth | 8" |
| Package Contents |
|
Product Information
| Brand | Safco |
| Type | Storage Case |
Description
Get suggestions, ideas and recommendations with a look that's natural to every environment. Clear acrylic display allows a customized message with a 8 1/2" x 5 1/2" display. Side compartment stores pens and suggestion cards. Lockable and includes two keys.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Reviews
No Reviews