‹ Prev
Next ›
Sanitary Napkin Receptacle with Rigid Liner, Plastic, White
7 Stock Available
- Tight-fitting lid controls odor.
- Removable rigid inner liner makes for easier cleaning and maintenance.
- Space-saving design fits in small spaces.
- Space-saving design fits in small spaces.
- Unit measures 5 1/4-inches deep x 12 1/2-inches tall.
Product Details
General Information
| Product Color | White |
| Width | 10.8" |
| Product Name | Compact Sanitary Napkin Receptacle |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Country of Origin | United States |
| Depth | 5.3" |
| Height | 12.5" |
| Manufacturer Website Address | http://www.rubbermaidcommercial.com |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
Product Information
| Brand | Genware |
| Type | Sanitary Waste |
Description
The Rubbermaid Commercial Compact Sanitary Napkin Disposal Receptacle is space efficient and easy to service. This sanitary napkin disposal unit features a tight-fitting lid to control odor. Constructed from heavy plastic, the unit comes with 5 waxed paper bags for easy disposal of contents. Each feminine napkin disposal unit also has a removable rigid liner for easier maintenance and cleanup.
People who bought this also bought
-
Product Code: SKU-5100495Currently out of Stock
-
Product Code: DACA3003Currently out of Stock
-
Product Code: DACA2003Currently out of Stock
-
Product Code: DACA1003Currently out of Stock
-
Product Code: DACA3403Currently out of Stock
-
Product Code: DACA3203Currently out of Stock
-
Product Code: LLR42693Currently out of Stock
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
No Reviews