‹ Prev
Next ›
Sign Holder, Anti Glare, Standup, 8.5"x11"x3.75", Clear
41 Stock Available
- Rugged enough to withstand repetitive use.
- Ensure your messages will be seen from any angle.
- Made with clear, durable acrylic that's 100 percent recyclable.
- Heavy-duty sign holder features an anti-glare matte finish.
- Perfect for any space with lots of natural light, including entry ways or lobby use.
Product Details
General Information
| Product Color | Clear |
| Product Name | Anti-Glare Double-sided Sign Holder |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Width | 11.1" |
| Depth | 3.3" |
| Country of Origin | China |
| Application/Usage | Sign |
| Manufacturer | Deflecto, LLC |
| Features | Anti-glare ~ Scratch Resistant ~ Durable ~ Double-sided ~ Heavy Duty |
| Height | 8.7" |
Product Information
| Brand | Deflecto, LLC |
| Type | Sign Holder |
Description
Ensure your messages will be seen from any angle. Perfect for any space with lots of natural light, including entry ways or lobby use. Heavy-duty sign holder features an anti-glare matte finish. Made with clear, durable acrylic that's 100 percent recyclable. Rugged enough to withstand repetitive use.
Alternative Products
Reviews
No Reviews