<
>
SOHO SOHO Big & Tall Mesh Back Chair - Black Seat Color - Fabric Seat Material - Black Back Color - 5-star Base - 1 Each
33 Stock Available
Product Details
General Information
| Assembly Required | Yes |
| Base Shape | 5-star |
| Chair/Seat Type | Task Chair |
| Maximum Load Capacity | 350 lb |
| Seat Feature | Cushioned |
| Product Name | SOHO Big & Tall Mesh Back Chair |
| Width | 29.5" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Country of Origin | China |
| Manufacturer | Lorell |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
| Height | 42.1" |
| Features | Comfortable ~ Tilt Tension ~ Arm Width Adjustment |
Product Information
| Brand | SOHO |
| Type | Chair |
Description
People who bought this also bought
-
Product Code: EUTFLEXYCurrently out of Stock
-
Product Code: NPRCH305FNGYCurrently out of Stock
-
Product Code: NPRCH301MABK110 Stock Available
-
Product Code: HONCMZ1ACU101 Stock Available
-
Product Code: HONIWMRAK20C98BCurrently out of Stock
-
Product Code: HONIWMRAK20C84BCurrently out of Stock
-
Product Code: HONIWMRAK20C67BCurrently out of Stock
-
Product Code: HONIWMRAK20C49BCurrently out of Stock
-
Product Code: HONIWMRAK20C47BCurrently out of Stock
-
Product Code: HONIWMRAK20C22BCurrently out of Stock
-
Product Code: HONIWMRAK20C19BCurrently out of Stock
-
Product Code: HONIWMMKD2FC10DCurrently out of Stock
-
Product Code: HONITLMKD1MC84BCurrently out of Stock
-
Product Code: HONITLMKD1MC67BCurrently out of Stock
-
Product Code: HONITLMKD1MC49BCurrently out of Stock
-
Product Code: HONITLMKD1MC47BCurrently out of Stock
-
Product Code: HONITLMKD1MC22BCurrently out of Stock
-
Product Code: HONITLMKD1MC19BCurrently out of Stock
-
Product Code: HONITLMKD1MC10BCurrently out of Stock
-
Product Code: HONNR12SAFC19DWCurrently out of Stock
-
Product Code: HONNR12SAMC10BTCurrently out of Stock
-
Product Code: HONCMY1ACU101 Stock Available
-
Product Code: HONSVTM2FCP82DWCurrently out of Stock
-
Product Code: HONSVTM2FCP46DWCurrently out of Stock
-
Product Code: HONSVTM2FCP10DW18 Stock Available
-
Product Code: HONI2L1AMLC22TKCurrently out of Stock
-
Product Code: HONCMZ1ACU22Currently out of Stock
-
Product Code: HONCMZ1ACU19Currently out of Stock
-
Product Code: HONCMZ1ACU84Currently out of Stock
-
Product Code: HONCMZ1ACU49Currently out of Stock
-
Product Code: HONCMZ1ACU47Currently out of Stock
-
Product Code: HONCMY1ACU84Currently out of Stock
-
Product Code: HONCMZ1ACU98Currently out of Stock
-
Product Code: HONI2L1AMLC84TKCurrently out of Stock
-
Product Code: HONI2L1AMLC67TKCurrently out of Stock
-
Product Code: HONI2L1AMLC49TKCurrently out of Stock
-
Product Code: HONI2L1AMLC47TKCurrently out of Stock
-
Product Code: HONI2L1AMLC19TKCurrently out of Stock
-
Product Code: BSXVL511LH10Currently out of Stock
-
Product Code: HONI2L1AMLC98TKCurrently out of Stock
Alternative Products
Additional Documentation
Reviews
No Reviews
