‹ Prev
Next ›
Spray Alert Spray Bottle - Leak Proof - 10.6" Height x 4.5" Width - White - 3/Pack - 32 / Carton
2 Stock Available
- Bilingual check-list of contents imprinted on side of bottle
- Embossed graduation scales; thread finish; 1.5 ml output; reshipper
- Sealed in clear poly bag
Product Details
General Information
| Features | Leak Proof |
| Product Color | White |
| Product Name | Spray Bottle |
| Packaged Quantity | 32 / Carton |
| Width | 4.5" |
| Country of Origin | United States |
| Manufacturer | Impact Products |
| Manufacturer Website Address | http://www.impact-products.com |
| Length | 4.1" |
| Height | 10.6" |
Product Information
| Brand | Spray Alert |
| Type | Sprayer |
Description
Spray alert system includes three bottles and three trigger sprayers. Sprayers feature a 1.5 ml output and no-leak design to prevent wasteful use. Embossed graduation scales and dilution ratios allow fast, easy measurements. Bilingual product listing is printed in both English and Spanish to eliminate confusion.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
No Reviews