‹ Prev
Next ›
TOPS 3 - subject College Ruled Notebook - Letter - 120 Sheets - Wire Bound - Letter - 8 1/2" x 11" Sheet Size - 0.25" Height x 8.5" Width x 11" Length - Assorted Paper - Black, Red, Blue, Green, Purple Cover - Divider, Perforated - 1 Each
Currently out of Stock
Product Details
General Information
| Binding Type | Wire Bound |
| Number of Sheets | 120 |
| Product Name | 3 - subject College Ruled Notebook - Letter |
| Width | 8.5" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Assembly Required | No |
| Cover Color | Black ~ Red ~ Blue ~ Green ~ Purple |
| Country of Origin | United States |
| Length | 11" |
| Height | 0.25" |
| Features | Divider ~ Perforated |
| Manufacturer | TOPS Products |
Product Information
| Brand | TOPS |
| Type | Notebook |
Description
Three-subject notebook contains 120 letter-size sheets of bright white paper divided by two plain dividers to keep you organized. College-ruled sheets feature a light blue ruling and Letr-Trim perforation for easy sheet removal. Coil-lock wire binding on the left side won't snag clothing or scratch desktops. 27 point chipboard backing helps protect your notes inside.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: SPR00334Currently out of Stock
-
Product Code: ROA11197CSCurrently out of Stock
-
Product Code: MEA06132256 Stock Available
-
Product Code: REDA10200RED22 Stock Available
-
Product Code: REDA10200EBLK15 Stock Available
-
Product Code: REDA10200BLK30 Stock Available
-
Product Code: REDA10150BLK4 Stock Available
Alternative Products
Reviews
No Reviews