‹ Prev
Next ›
Instacart File Cart, 15w X 28-1/2d X 27-3/4h, Black
54 Stock Available
- Assembles in seconds, no tools required!
- Durable steel and wire construction with handy bottom storage shelf.
- Easily mobile on four swivel casters, two locking.
- Part of the InstaCart family of File Carts and Machine Stands.
- Sturdy bottom shelf holds paper and other supplies.
Product Details
General Information
| Assembly Required | Yes |
| Number of Casters | 4 |
| Product Material | Steel |
| Product Color | Black |
| Product Name | InstaCart Open Top File Cart |
| Width | 27" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Height | 28" |
| Manufacturer | Vertiflex Products |
| Country of Origin | Taiwan |
| Depth | 14" |
| Caster Size | 2.75" |
Product Information
| Brand | Vertiflex |
| Type | Carts |
Description
Open top file cart assembles in seconds with no tools required! Provides quick access to letter-size hanging file folders (sold separately). Durable steel and wire construction with convenient bottom storage shelf for paper and supplies. Easily mobile on four swivel casters, two locking.
People who bought this also bought
-
Product Code: VRTVF5300211 Stock Available
-
Product Code: NPRCT100ZZBK228 Stock Available
-
Product Code: SAF5060Currently out of Stock
-
Product Code: LLR4565152 Stock Available
-
Product Code: FEL450813 Stock Available
-
Product Code: SKU-3021267158 Stock Available
-
Product Code: SKU-3021266160 Stock Available
Alternative Products
Reviews
No Reviews