‹ Prev
Next ›
VX Pre-Inked Message Stamps,1/2"x1-5/8",1-4 Lines,22 Char
Ships in 3-5 Business Days
Currently out of Stock
Non-Returnable
Product Details
General Information
| Impression Type | Message Stamp |
| Impression Length | 1.62" |
| Impression Width | 0.50" |
| Weight (Approximate) | 0.96 oz |
| Product Name | VX Pre-inked Small Return Stamp |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Manufacturer | Shachihata, Inc |
| Country of Origin | United States |
Product Information
| Brand | Legamaster |
| Type | Stamp & Pad |
Description
VX pre-inked stamps are designed for maximum performance. Stamps do not need a separate stamp pad, are easy to re-ink and convenient to use. Ergonomic plastic mount has a cap that keeps ink away from surfaces. The laser-engraved rubber ensures thousands of clean, clear impressions. Contact customer service to customize dater. Complete orders are shipped within 48 hours of receipt by Xstamper.
People who bought this also bought
-
Product Code: SKU-305315813 Stock Available
-
Product Code: SKU-3053145Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-305314017 Stock Available
-
Product Code: COS03560642 Stock Available
-
Product Code: COS03560598 Stock Available
-
Product Code: SKU-30139265 Stock Available
-
Product Code: COS035587Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-30139215 Stock Available
-
Product Code: SKU-3013920Currently out of Stock
-
Product Code: COS03558437 Stock Available
-
Product Code: COS035580Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-301391316 Stock Available
-
Product Code: SKU-3013911Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-3013908Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-30139075 Stock Available
-
Product Code: SKU-3013906Currently out of Stock
-
Product Code: COS03554421 Stock Available
-
Product Code: COS0355418 Stock Available
-
Product Code: COS03553526 Stock Available
-
Product Code: COS03553261 Stock Available
-
Product Code: COS0355257 Stock Available
-
Product Code: COS03552311 Stock Available
-
Product Code: COS03552112 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: SKU-3043309Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-3043301Currently out of Stock
-
Product Code: XSTC32Currently out of Stock
-
Product Code: XST1142324 Stock Available
-
Product Code: SKU-30011212 Stock Available
-
Product Code: XST1140913 Stock Available
-
Product Code: XST1140714 Stock Available
-
Product Code: XST1136337 Stock Available
-
Product Code: SKU-304311814 Stock Available
-
Product Code: TDT5979Currently out of Stock
Reviews
No Reviews