‹ Prev
Next ›
Wire Roll Files, Four Compartments, 16-1/4w X 16-1/2d X 30-1/2h, White
Currently out of Stock
Non-Returnable
- Dustguard on bottom keeps materials clean and protects edges.
- Heavy-gauge steel with plastic coating.
- Mobile on 2" all-surface casters.
Product Details
General Information
| Recycled | No |
| Product Material | Steel ~ Plastic |
| Product Color | White |
| Product Name | Mobile Wire Roll File |
| Number of Rolls Supported | 4 |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Roll Diameter Supported | 8" |
| Width | 16.3" |
| Manufacturer Website Address | http://www.safcoproducts.com |
| Manufacturer | Safco Products |
| Height | 30.5" |
| Environmental Certification | GREENGUARD |
| Certifications & Standards |
Greenguard Certified |
| Assembly Required | Yes |
| Country of Origin | China |
| Depth | 16.5" |
Product Information
| Brand | Safco |
| Type | Vertical Paper Rack |
Description
Easily arrange and access your documents in this mobile file. Dustguard on bottom keeps materials clean and protects edges. Heavy-gauge steel with plastic coating is especially sturdy. Glides on all-surface casters to point of use.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Reviews
No Reviews