‹ Prev
Next ›
Wire Roll/file, 12 Compartments, 18w X 12-3/4d X 24-1/2h, Gray
Currently out of Stock
Non-Returnable
- Tubular steel frame with chrome-plated grids.
- Square tube design provides easy access.
- Mobile on twin wheel casters (two locking).
Product Details
General Information
| Number of Rolls Supported | 12 |
| Product Color | Gray |
| Product Material | Steel |
| Roll Diameter Supported | 3.75" |
| Product Name | Tabular Steel Wire Roll File |
| Width | 18" |
| Manufacturer Website Address | http://www.safcoproducts.com |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Assembly Required | Yes |
| Depth | 12.8" |
| Country of Origin | China |
| Manufacturer | Safco Products |
| Height | 24.5" |
| Features | Locking Casters |
Product Information
| Brand | Safco |
| Type | Vertical Paper Rack |
Description
Convenient, economical design rolls easily to point of use. Lightweight tubular steel frame with chrome-plated grids. Square tube design provides easy access and removal of materials. Mobile on twin wheel casters (two locking).
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews