‹ Prev
Next ›
Xstamper Classix Custom Address Stamps - Custom Message Stamp - 0.75" Impression Width x 2.37" Impression LengthPlastic, Rubber - 1 Each
Ships in 3-5 Business Days
Currently out of Stock
Non-Returnable
Product Details
General Information
| Impression Width | 0.75" |
| Impression Type | Custom Message Stamp |
| Impression Length | 2.37" |
| Weight (Approximate) | 3.04 oz |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Name | Classix Custom Address Stamps |
| Manufacturer | Shachihata, Inc |
| Country of Origin | United States |
Product Information
| Brand | Legamaster |
| Type | Stamp & Pad |
Description
Use rectangular stamp for addresses and other everyday uses. Photopolymer dye delivers sharp, fast impressions. Alignment marks and see-through base help you put your message right where you want it. Ridges on the side of the mount offer a no-slip grip. Self-inking stamp does not require a separate ink pad because it re-inks after each impression, making it perfect for fast, repetitive use. Classix Custom Stamp features a rugged plastic body for durability. Rubber feet keep the stamp stable and decrease slippage. Ink is available in red, black, blue, green or purple ink. Contact customer service to customize self-inking stamp.
People who bought this also bought
Alternative Products
-
Product Code: XSTP16Currently out of Stock
-
Product Code: XSTP15Currently out of Stock
-
Product Code: XSTP14Currently out of Stock
-
Product Code: XSTP13Currently out of Stock
-
Product Code: XSTP11Currently out of Stock
-
Product Code: XSTP05Currently out of Stock
-
Product Code: XSTEP14Currently out of Stock
-
Product Code: XSTEP12Currently out of Stock
Reviews
No Reviews