‹ Prev
Next ›
Xstamper RECEIVED Window Title Stamp - Message Stamp - "RECEIVED" - 0.50" Impression Width x 1.63" Impression Length - 100000 Impression(s) - Red - Recycled - 1 Each
1 Stock Available
- Pre-inked precision stamp.
- Laser-engraved micro-porous rubber plate.
- Retractable frame.
- Durable, re-inkable design.
- Up to 100,000 impressions on a single cartridge.
- StockCode: XST1223
Product Details
General Information
| Impression Type | Message Stamp |
| Impression Length | 1.63" |
| Impression Width | 0.50" |
| Impression | RECEIVED |
| Impression Color | Red |
| Weight (Approximate) | 2.08 oz |
| Product Name | RECEIVED Window Title Stamp |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Manufacturer | Shachihata, Inc |
| Country of Origin | Japan |
Product Information
| Brand | Legamaster |
| Type | Stamp & Pad |
Description
Red ink RECEIVED Title Stamp with a window below the message is pre-inked for 100,000 impressions and re-inkable for 100,000 more, again and again. Patented cellular inking process delivers clean, consistent impressions. Retractable frame keeps stamp surface away from desktop until ready to use. Impression size is 1/2" x 1-5/8". Pre-inked stamp contains a high percentage of recycled material.
People who bought this also bought
-
Product Code: XST20268 Stock Available
-
Product Code: SKU-30011282 Stock Available
-
Product Code: XST202230 Stock Available
-
Product Code: UNV1015613 Stock Available
-
Product Code: UNV10060Currently out of Stock
-
Product Code: UNV1004917 Stock Available
-
Product Code: COS03560598 Stock Available
-
Product Code: COS0355865 Stock Available
-
Product Code: COS035580Currently out of Stock
-
Product Code: COS03554421 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: XST18251 Stock Available
-
Product Code: XST13605 Stock Available
-
Product Code: SKU-300112515 Stock Available
-
Product Code: SKU-30431272 Stock Available
-
Product Code: SKU-304312618 Stock Available
-
Product Code: SKU-304312525 Stock Available
-
Product Code: SKU-30431244 Stock Available
-
Product Code: SKU-304312318 Stock Available
-
Product Code: XST1130Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-304311414 Stock Available
-
Product Code: SKU-30431134 Stock Available
-
Product Code: XST10717 Stock Available
-
Product Code: SKU-3043110Currently out of Stock
-
Product Code: TDT886415 Stock Available
-
Product Code: COS03560642 Stock Available
-
Product Code: COS0356015 Stock Available
-
Product Code: COS035587Currently out of Stock
-
Product Code: SKU-3013920Currently out of Stock
-
Product Code: COS03558437 Stock Available
-
Product Code: COS03557716 Stock Available
-
Product Code: COS035575Currently out of Stock
-
Product Code: COS035572Currently out of Stock
-
Product Code: COS0355715 Stock Available
-
Product Code: COS035570Currently out of Stock
-
Product Code: COS0355418 Stock Available
-
Product Code: COS03553527 Stock Available
-
Product Code: COS03553262 Stock Available
-
Product Code: COS03552510 Stock Available
-
Product Code: COS03552311 Stock Available
-
Product Code: COS03552112 Stock Available
Additional Documentation
Reviews
No Reviews