‹ Prev
Next ›
Xstamper VX Pre-inked Small Return Stamp - Message Stamp - 0.50" Impression Width x 1.62" Impression Length - 1 Each
Ships in 3-5 Business Days
Currently out of Stock
Non-Returnable
Product Details
General Information
| Impression Type | Message Stamp |
| Impression Length | 1.62" |
| Impression Width | 0.50" |
| Weight (Approximate) | 0.96 oz |
| Product Name | VX Pre-inked Small Return Stamp |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Manufacturer | Shachihata, Inc |
| Country of Origin | United States |
Product Information
| Brand | Legamaster |
| Type | Stamp & Pad |
Description
VX pre-inked stamps are designed for maximum performance. Stamps do not need a separate stamp pad, are easy to re-ink and convenient to use. Ergonomic plastic mount has a cap that keeps ink away from surfaces. The laser-engraved rubber ensures thousands of clean, clear impressions. Contact customer service to customize dater. Complete orders are shipped within 48 hours of receipt by Xstamper.
People who bought this also bought
-
Product Code: UNV1015613 Stock Available
-
Product Code: UNV10060Currently out of Stock
-
Product Code: UNV1004919 Stock Available
-
Product Code: TDT886420 Stock Available
-
Product Code: COS03560644 Stock Available
-
Product Code: COS035605107 Stock Available
-
Product Code: COS0356015 Stock Available
-
Product Code: COS035587Currently out of Stock
-
COSCO MAILED Message Stamp - Message Stamp - MAILED - 0.50" Impression Width - Red - Rubber - 1 EachProduct Code: COS0355866 Stock Available
-
Product Code: COS035585Currently out of Stock
-
Product Code: COS03558437 Stock Available
-
Product Code: COS035580Currently out of Stock
-
Product Code: COS03557716 Stock Available
-
Product Code: COS035575Currently out of Stock
-
Product Code: COS035572Currently out of Stock
-
Product Code: COS0355715 Stock Available
-
Product Code: COS035570Currently out of Stock
-
Product Code: COS03554422 Stock Available
-
Product Code: COS0355419 Stock Available
-
Product Code: COS03553529 Stock Available
-
Product Code: COS03553262 Stock Available
-
Product Code: COS03552515 Stock Available
-
Product Code: COS03552311 Stock Available
-
Product Code: COS03552113 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: XSTN27Currently out of Stock
-
Product Code: XSTN13Currently out of Stock
-
Product Code: XSTC32Currently out of Stock
-
Product Code: XST1142324 Stock Available
-
Product Code: XST114182 Stock Available
-
Product Code: XST1140913 Stock Available
-
Product Code: XST1140716 Stock Available
-
Product Code: XST1136337 Stock Available
-
Product Code: XST1135714 Stock Available
-
Product Code: TDT5979Currently out of Stock
-
Product Code: TDT594539 Stock Available
Reviews
No Reviews