‹ Prev
Next ›
2027 Monthly Planner, Black, Medium, 7" x 8 3/4"
Currently out of Stock
- Great for big picture monthly planning.
- Premium cover for enhanced durability.
- Perforated memo section for easy tear-out notes.
- One month per two-page spread with unruled blocks; past, current and future months reference.
- Telephone/address page.
- Wirebound design keeps pages secure.
- High-quality paper with superior ink bleed resistance.
Product Details
General Information
| Binding Type | Twin Wire |
| Product Color | Black |
| Julian Dates | Yes |
| Recycled | No |
| Features | Unruled Daily Block ~ Important Date ~ Appointment Schedule ~ Event Planning Sheet ~ Holiday Listing ~ Reference Month ~ Bleed Resistant Paper ~ Address & Phone Page ~ Perforated ~ Memo Section ~ Double-sided Pocket ~ Non-refillable |
| Manufacturer | ACCO Brands Corporation |
| Packaged Quantity | 1 / Each |
| Sheet Width | 7" |
| Sheet Height | 8 3/4" |
| Product Name | Monthly Planner |
| Time Period | 12 Month |
| Start Year | 2023 |
| Start Month | January |
| Date Format | Monthly |
| End Year | 2023 |
| Country of Origin | United States |
| Width | 7" |
| Cover Color | Black |
| Height | 8.8" |
| Double Page Layout | 1 Month |
| End Month | December |
| Manufacturer Website Address | http://www.acco.com |
Product Information
| Brand | At-A-Glance |
| Type | Planner |
Description
Great for big-picture monthly planning. Premium paper resists ink bleed. Perforated memo section for easy tear-out notes. One month per two-page spread with unruled blocks; past, current and future months reference. Telephone/address page. High-quality paper with superior ink bleed resistance.
People who bought this also bought
-
Product Code: AAGG59000Currently out of Stock
-
Product Code: AAGG5600058 Stock Available
-
Product Code: AAGG47000Currently out of Stock
-
Product Code: AAGG1000072 Stock Available
-
Product Code: AAGE71750Currently out of Stock
-
Product Code: AAG7080005Currently out of Stock
-
Product Code: AAG7013005Currently out of Stock
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Reviews
No Reviews
People who bought this also bought
-
Product Code: AAGG59000Currently out of Stock
-
Product Code: AAGG5600058 Stock Available
-
Product Code: AAGG47000Currently out of Stock
-
Product Code: AAGG1000072 Stock Available
-
Product Code: AAGE71750Currently out of Stock
-
Product Code: AAG7080005Currently out of Stock
-
Product Code: AAG7013005Currently out of Stock