2027 Weekly Appointment Book Planner, Black, Large, 8 1/4" x 11"
- Plan out your week, one day at a time.
- One week per two-page spreads with a columnar format.
- 15-min appointment slots Monday through Saturday and open-scheduling on Sunday.
- Reference calendars, weekly count and daily count on each spread.
- Additional resources in the back of the book.
- Attractive faux leather cover with lay-flat, snag-free twin-wire binding.
- Printed on high-quality paper for superior ink-bleed resistance.
- Guaranteed to last all year.
Product Details
General Information
| Binding Type | Wire Bound |
| Julian Dates | Yes |
| Recycled | No |
| Manufacturer | ACCO Brands Corporation |
| Features | Appointment Schedule ~ Dated Planning Page ~ Ruled Daily Column ~ Holiday Listing ~ Reference Month ~ Non-refillable ~ Address & Phone Page ~ To-do List |
| Packaged Quantity | 1 / Each |
| Product Name | Classic Weekly Appointment Book |
| Sheet Height | 11" |
| Sheet Width | 8 1/4" |
| Start Year | 2023 |
| Start Month | January |
| Time Period | 13 Month |
| Date Format | Weekly |
| End Year | 2024 |
| Country of Origin | United States |
| Appointment Time | 7:00 AM to 8:45 PM - Monday - Friday ~ 7:00 AM to 5:30 PM - Saturday |
| Cover Color | Black |
| Width | 8.3" |
| End Month | January |
| Double Page Layout | 1 Week |
| Manufacturer Website Address | http://www.acco.com |
Product Information
| Brand | At-A-Glance |
| Type | Appointment Book |
Description
Plan out your week, one day at a time. One week per two-page spreads feature a columnar format and 15-min appointment slots Monday through Saturday for high-precision scheduling. On Sundays you'll find open-scheduling for maximum flexibility. To help you keep the bigger picture in mind, each weekly spread also provides reference calendars along with bold weekly/daily labeling, a weekly count: Week 1 through Week 52 and a daily count: days-past/days-remaining. In the back of the book, additional resources are provided to make your year run more smoothly. Attractive faux leather cover with lay-flat, snag-free twin-wire binding keeps everything together securely. Printed on high-quality paper for superior ink-bleed resistance. Guaranteed to last all year. ACCO Brands will replace any AT-A-GLANCE planner that is returned within one year from the date of purchase. This guarantee does not cover damage due to misuse or abuse.
People who bought this also bought
-
Product Code: AAGG59000Currently out of Stock
-
Product Code: AAGG5600057 Stock Available
-
Product Code: AAGG47000Currently out of Stock
-
Product Code: AAGG1000072 Stock Available
-
Product Code: AAG7080005Currently out of Stock
-
Product Code: AAG7013005Currently out of Stock
-
Product Code: AAG7012005Currently out of Stock
Alternative Products
Reviews
People who bought this also bought
-
Product Code: AAGG59000Currently out of Stock
-
Product Code: AAGG5600057 Stock Available
-
Product Code: AAGG47000Currently out of Stock
-
Product Code: AAGG1000072 Stock Available
-
Product Code: AAG7080005Currently out of Stock
-
Product Code: AAG7013005Currently out of Stock
-
Product Code: AAG7012005Currently out of Stock