‹ Prev
Next ›
2027 Monthly Desk Pad Calendar, Large, 21 3/4" x 17"
Currently out of Stock
- Classic lined format.
- One month per page with ruled blocks and lined notes space.
- Full-year calendar reference.
- Black paper headband with eyelets.
- Printed on high-quality paper with superior ink bleed resistance.
Product Details
General Information
| Recycled | No |
| Binding Type | Headband |
| Julian Dates | Yes |
| Manufacturer | ACCO Brands Corporation |
| Manufacturer Website Address | http://www.acco.com |
| Features | Appointment Schedule ~ Dated Planning Page ~ Reference Calendar ~ Eyelet ~ Printed ~ Monthly Goal Page ~ Bleed Resistant Paper ~ Perforated Sheet ~ Ruled Daily Block ~ Important Date |
| Country of Origin | United States |
| Date Format | Monthly |
| End Year | 2024 |
| End Month | December |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Placement | Desk Pad |
| Product Name | Classic Monthly Desk Pad |
| Start Year | 2024 |
| Start Month | January |
| Time Period | 12 Month |
| Sheet Width | 21 3/4" |
| Sheet Height | 17" |
| Width | 21.8" |
Product Information
| Brand | At-A-Glance |
| Type | Calendar |
Description
Classic lined format. One month per page with ruled blocks and lined notes space. Full-year calendar reference. Black paper headband with eyelets. Printed on high-quality paper with superior ink bleed resistance.
People who bought this also bought
-
Product Code: UNV72220S41 Stock Available
-
Product Code: UNV72210S16 Stock Available
-
Product Code: UNV15262S10 Stock Available
-
Product Code: UNV15113SCurrently out of Stock
-
Product Code: UNV10630SCurrently out of Stock
-
Product Code: PENBL77CDZ133 Stock Available
-
Product Code: AAGE71750Currently out of Stock
-
Product Code: MMM3750S13 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Reviews
No Reviews
People who bought this also bought
-
Product Code: UNV72220S41 Stock Available
-
Product Code: UNV72210S16 Stock Available
-
Product Code: UNV15262S10 Stock Available
-
Product Code: UNV15113SCurrently out of Stock
-
Product Code: UNV10630SCurrently out of Stock
-
Product Code: PENBL77CDZ133 Stock Available
-
Product Code: AAGE71750Currently out of Stock
-
Product Code: MMM3750S13 Stock Available