‹ Prev
Next ›
Coil-Lock Wirebound Notebooks, College/medium, 9 1/2 X 6, White, 150 Sheets
70 Stock Available
- Classic spiral notebooks come in bright colors.
- Coil-lock wire binding won't snag clothing or scratch desktops.
- Letr-Trim perforated sheets for easy tear off.
- Durable card stock cover coated on one side.
Product Details
General Information
| Binding Type | Wire Bound |
| Number of Sheets | 150 |
| Product Name | 3-subject College Ruled Notebook |
| Width | 7.5" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
| Cover Color | Black ~ Red ~ Blue ~ Green ~ Purple |
| Manufacturer | TOPS Products |
| Features | Divider ~ Perforated |
| Height | 13" |
| Length | 9.8" |
Product Information
| Brand | TOPS |
| Type | Notebook |
Description
Oxford Subject Notebooks come in fun, bright colors. A sturdy, snag-resistant coil resists catching on backpacks, papers or clothing. Colors are randomly assigned for each order.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: TOP6385937 Stock Available
-
Product Code: SPR83255BD42 Stock Available
-
Product Code: ROA13367CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13115CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11376CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11295CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA10381CSCurrently out of Stock
-
Product Code: REDA10300BLK23 Stock Available
-
Product Code: MEA0568279 Stock Available
-
Product Code: MEA7204527 Stock Available
-
Product Code: MEA05206170 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: TOP7350649 Stock Available
-
Product Code: TOP637943133 Stock Available
-
Product Code: MEA720572 Stock Available
-
Product Code: MEA4539091 Stock Available
-
Product Code: REDA9829 Stock Available
-
Product Code: RED33002228 Stock Available
-
Product Code: PACMMK371454 Stock Available
-
Product Code: PAC2432Currently out of Stock
-
Product Code: PAC242987 Stock Available
Reviews
No Reviews