- Snag-proof performance with coil-lock wire ends.
- Smooth writing surface.
- Three-hole punched for easy fit in a 3-ring binder.
- College ruled.
<
>
Roaring Spring Wirebound 5-subject Notebook
Currently out of Stock
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Number of Sheets | 180 |
| Binding Type | Spiral Bound |
| Front Ruling Type | College Ruled |
| Height | 0.75" |
| Length | 10.5" |
| Features | Micro Perforated ~ Printed ~ Divider ~ Smooth |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
| Basis Weight | 15 lb |
| Country of Origin | United States |
| Cover Color | Black ~ Burgundy ~ Teal ~ Blue |
| Packaged Quantity | 24 / Carton |
| Product Name | Wirebound 5-subject Notebook |
| Width | 8" |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Notebook |
Description
People who bought this also bought
-
Product Code: UNV20930256 Stock Available
-
Product Code: TOP74109196 Stock Available
-
Product Code: TOP650311 Stock Available
-
Product Code: TOP2080128 Stock Available
-
Product Code: SPR83254BD87 Stock Available
-
Product Code: SPR83254531 Stock Available
-
Product Code: SPR832511807 Stock Available
-
Product Code: ROA97228CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13115CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11384CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11376CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11354CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11295CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11085CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA10359CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA10041CSCurrently out of Stock
-
Product Code: PACPMMK37101DE40 Stock Available
-
Product Code: MEA3805229 Stock Available
-
Product Code: PAC2427492 Stock Available
-
Product Code: MEA09120Currently out of Stock
-
Product Code: MEA720575 Stock Available
-
Product Code: MEA720456 Stock Available
-
Product Code: MEA09920394 Stock Available
-
Product Code: MEA09910CT366 Stock Available
-
Product Code: MEA099104414 Stock Available
-
Product Code: ROA7726444 Stock Available
-
Product Code: ROA77230227 Stock Available
-
Product Code: ROA772293 Stock Available
-
Product Code: PACMMK3716014 Stock Available
-
Product Code: PACMMK37145Currently out of Stock
-
Product Code: PAC242583 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: SPR83255BD68 Stock Available
-
Product Code: SPR83255346 Stock Available
-
Product Code: ROA77293CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13506CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13505CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13367CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13364CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13362CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13098CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11384CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11354CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11281CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11197CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11098CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11097CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11085CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11015CSCurrently out of Stock
-
Product Code: MEA7393031 Stock Available
-
Product Code: REDA10300BLK23 Stock Available
Reviews
No Reviews
