- Sold by the case - 24 total
- Picture story grade school marble hard cover composition notebook
- Dimensions: 9.75" x 7.5" 100 Sheets/200 Pages
- Blank top half with Grade 2 ruled bottom
- Classic black marble cover
<
>
Roaring Spring Marble Comp Picture Story Notebook
Currently out of Stock
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Binding Type | Sewn/Tapebound |
| Binding Location | Center |
| Number of Sheets | 100 |
| Packaged Quantity | 24 / Carton |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Product Name | Marble Comp Picture Story Notebook |
| Width | 7.5" |
| Basis Weight | 15 lb |
| Cover Color | Black Marble |
| Country of Origin | Sri Lanka |
| Height | 0.50" |
| Length | 9.8" |
| Features | Hard Cover ~ Class Schedule ~ Durable Cover ~ Stiff-back ~ Stiff-cover ~ Permanent Bind ~ Skip-Line Ruling ~ Printed |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Notebook |
Description
People who bought this also bought
-
Product Code: TOP9022286 Stock Available
-
Product Code: OXF2625297 Stock Available
-
Product Code: TOP25230Currently out of Stock
-
Product Code: SPR83255BD68 Stock Available
-
Product Code: SPR83254BD191 Stock Available
-
Product Code: SPR8325012761 Stock Available
-
Product Code: ROA97227CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA97226CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA97225CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA77481CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA77480CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA77293CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13506CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13367CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13115CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA13114CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11384CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11376CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11295CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA10381CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA10359CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA10322CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA10111CS9 Stock Available
-
Product Code: ROA10041CSCurrently out of Stock
-
Product Code: MEA7393031 Stock Available
-
Product Code: MEA7287368 Stock Available
-
Product Code: ROA13361Currently out of Stock
-
Product Code: RED5311066 Stock Available
-
Product Code: RED5301053 Stock Available
-
Product Code: RED33502503 Stock Available
-
Product Code: MEA720456 Stock Available
-
Product Code: ROA77340288 Stock Available
-
Product Code: ROA77333443 Stock Available
-
Product Code: ROA77308203 Stock Available
-
Product Code: ROA77260Currently out of Stock
-
Product Code: REDAF91508111 Stock Available
-
Product Code: RED4348116 Stock Available
-
Product Code: RED33560178 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: SPR83252472 Stock Available
-
Product Code: ROA97225CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA95782CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA95389CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA95382CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA95371CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA77290CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA52505CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA20198CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA14016CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA11382CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA10034CSCurrently out of Stock
-
Product Code: ROA10021CSCurrently out of Stock
-
Product Code: PACPMMK37101DE40 Stock Available
-
Product Code: MEA3805229 Stock Available
-
Product Code: ROA77222256 Stock Available
-
Product Code: ROA11209Currently out of Stock
-
Product Code: JDKE67008144 Stock Available
-
Product Code: ROA7726444 Stock Available
-
Product Code: ROA77230227 Stock Available
-
Product Code: ROA772293 Stock Available
-
Product Code: ROA125311 Stock Available
Reviews
No Reviews
